HISTORIE

od úplných prvopočátků

 

2002

červenec

Péťa, budoucí to kytarista, přichází s geniálním nápadem založit kapelu. Tuto skvostnou myšlenku si nenechává pro sebe a následně ji sděluje RoHymu. Po pěti minutách je rozhodnuto, kdo bude na co „pařit“. Péťa totiž už  vlastní kytaru značky Jolana Diamant a RoHymu se zdají být bicí obtížné. 14dní po Petrově návštěvě si RoHy kupuje svou první baskytaru (jak jinak než Jolanu). Nyní následuje období zmatku a nevědomosti–oba si lámou hlavu nad tím, jak se na to asi hraje. Toto období trvá až do října.

 

listopad

Na koncertě u „Žluťáka“(tenkrát to tam ještě za něco stálo) RoHy s Pítrem úspěšně našli prvního bubeníka. Byl jím Venca Peclinovský, který  nakonec ani nikdy nebubnoval. RoHy sehnal zkušebnu v rybitevském stavebním učilišti za nájemné 10Kč za zkoušku. Uskutečnila se první zkouška, kam bubeník Venca přitáhl Jedlu a tím se stal Venca zpěvákem a chopil se mikrofonu, který jsme ještě neměli, a Jedla (=Tomáš Jedlička) naším prvním hrajícím bubeníkem. Každá zkouška v Rybitví začala pájením a uzlováním kabelů od starých rádií, na které jsme „hráli“.

 

prosinec

Z rybitevské zkušebny jsme byli kvůli hluku vyhoštěni, ale vzápětí nám bylo umožněno zkoušet v garáži u Thomase (zkušena kapely V.P.R.). RoHy si kupuje své první kombo Hocke a započíná tím období „hraní na jedničku“, které trvá bohužel dodnes. Péťa hraje na půjčeného Hockeho a Jedla na půjčené Thomasovy bicí. Jedla si kupuje své první a poslední činely.

 

2003

 leden, únor, březen

Zkoušky 1x týdně stále u V.P.R., píseň zatím žádná, pokusy o hraní převzatejch věcí–spíše jen výkřiky do tmy a plácání jater.

 

květen

RoHy je zlanařen Hanzim do kapely ve složení Karel Pavelka-bicí, RoHy–basa (místo poprvé „vypáštěného“ Afra), Jan Šaroch „Hanzi“–kytara, David Mlateček „Dejvák“-zpěv a zkoušejí ve zkušebně Leváka BoBa. V tomto období vznikají první písně zatím neexistující kapely Detox, jsou jimi Komanč a Mlha. O Komanče se zasloužil Hanzi s Dejvákem a o text Mlhy kapela Levák BoB.

 

červen, červenec, srpen

RoHy si pořizuje svou druhou baskytaru Ibanez a Hanzi s Péťou komba, Hanzi všemi milovanou Elku a Péťa kombo Laney Hardcore Max. Hanzi si také pořizuje první a poslední struny ve své dvou a půl leté kariéře.

 

září

RoHy, Péťa a Jedla se znovu sešli a vracejí se do rybitevské zkušebny, která je jim opět k dispozici. Připojil se k nim také výše zmiňovaný kytarista Hanzi. Zde vzniká „prvoplánová“ píseň Amerika, začež všichni vděčí RoHymu. V listopadu si Jedla zlomil ruku a tím skončila jeho kariéra bubeníka, kapela se ocitá v rytmické tísni a odchází z rybitevské zkušebny.

 

listopad

RoHy oslovuje bubeníka Václava, který bubnuje ve sklepě místní restaurace Zababa a láká ho do kapely, ten již však již přislíbil spolupráci Afrovi, a tak RoHy odchází s nepořízenou. Afro oslovuje Péťu a Hanziho a společně s Václafem zkoušejí ve staré hasičárně. Tímto byl vypáštěn RoHy. V této sestavě (Péťa, Hanzi, Václaf a Afro) hráli měsíc. Po měsíci je Afro začal srát a oslovují RoHyho.

 

prosinec

RoHy přichází na první zkoušku, kterou odehraje a beze slova odchází. Dochází k vražedným pohledům mezi Václafem a RoHym–ti dva se k smrti nesnášejí a dávají si to každou zkoušku značně najevo. Po pár zkouškách zjišťují, že se vlastně snášejí. Vzniká sestava RoHy, Václaf, Péťa a Hanzi. (Dejf odzpíval jednu zkoušku a odchází, tudíž není do sestavy započítán – pozn. aut.)

 

2004

leden

Oficiálně vypáštěn (všimněte si, že už podruhé) Afro, zvaný mikrofon. Tato paštika je plně organizována a má systém, kdo bude mluvit, kdo mu co řekne atd. RoHy se nezúčastňuje.

Nyní je již založena plnohodnotná kapela, zatím však nikdo netuší, že ponese název Detox.

 

září

Začínáme uvažovat o prvním vystoupení před lidmi. Naštěstí tenkrát zůstalo jen u úvah!

 

2005

leden

Po nezvykle plodném období všichni očekávají datum našeho prvního veřejného vystoupení 15.1. 2005, akce Saint-Tropéz fest #1, kterou jsme si sami zorganizovali. Přišlo přes 130lidí, kteří vytvořili během večera skvělou atmosféru.

 

duben, květen

V dubnu se začaly rýsovat přípravy na náš první studiový počin. Zpočátku vypadalo vše velmi slibně a před remasteringem vypadaly songy kvalitně. Bohužel se tento projekt nikdy nedotáhl do konce.

Hanziho účast na zkouškách je téměř nulová a vznikají časté rozpory mezi Pítrem a Hanzim, Hanzi chce zůstat u kytary ačkoli ostatní razí názor, že zpěv mu jde o třídu lépe. Ke konci měsíce se napětí stupňuje a Hanziho účast na zkouškách již není vyžadována.

červen 

Dne 1. 6. 2005 se od kapely Detox definitivně odpojuje Hanzi, za něj je záhy dosazen nový zpěvák s uměleckým a velice tajemným jménem Jesse. Kapela vydává v Prahu, kde se účastní vyhledávací soutěže Skutečná liga. Do postupových pozic nám chyběl pouhý 1bod.

 

říjen, listopad, prosinec 

Pro obohacení naší tvorby byl do kapely přijat kytarista Roman. V Říčanech u Prahy na punk festu s námi již Roman vystoupil.

Konec roku 2005 se dá považovat za zlomový bod pro celou kapelu. Naše gruppa se totiž 19.12. odebrala až do Karlových Varů, by zde zplodila své první oficiální Demo ve studiu Music Service. Pořádková policie, Sprayer a Svobodnej projev a o nejhezčím vánočním dárku bylo rozhodnuto.

 

2006

květen

Následuje dlouhé období tvůrčí neschopnosti. Vystoupení na soutěži Česká Rocková liga, v které jsme opět nepostoupili, je Jesseho poslední pro jeho nerozhodnost ohledně odchodu z kapely. U mikrofonu ho nahradí Roman.

říjen

Tvůrčí neschopnost a neschopnost sejít se na zkoušku trvá, což nakonec vyusťuje v rozpad kapely. Dne 4.11.2006, kolem 21:30 hodin.

 

...a hrají šťastně až do dnes (nebo do smrti?)...